Modne sneakersy damskie w wiosennym wydaniu

Znajdują się w garderobie większości Polaków i są jednymi z najwygodniejszych butów, jakie zostały wynalezione. Sneakersy, bo to o nich mowa, to obuwie ponadczasowe, a ich historia sięga aż 200 lat wstecz. Czas już najwyższy, aby zastanowić się, jakie sneakersy na wiosnę wybrać, a jest z czego wybierać.

Historia sneakersów, czyli wszystko jedno która noga

Sneakersy zostały stworzone w Wielkiej Brytanii w XVIII wieku i pierwotnym zamysłem ich zastosowania było plażowanie. Pierwsze obuwie tego typu posiadało gumową podeszwę i było wykrojone bardzo prosto, bez żadnych ozdobników. Było wykrojone na tyle prosto, że nie znaleziono nawet miejsca na oznaczenie, który but jest lewy, a który prawy…

Na przestrzeni lat pojawiały się coraz to nowsze pomysły na sneakersy, a kiedy nastał na nie prawdziwy boom w połowie XX wieku w Stanach Zjednoczonych, producenci zaczęli się prześcigać w znajdowaniu kolejnych rozwiązań i udogodnień.

Obecne sneakersy występują w bardzo szerokiej gamie kolorów i wzorów, a producenci stają się znaleźć jak najbardziej innowacyjne i wygodne rozwiązania podczas ich produkcji. Na ten moment można kupić sneakersy z dodatkową amortyzacją czy poduszeczkami w podeszwach dla większego komfortu podczas chodzenia.

Modne sneakersy damskie

W damskiej szafie sneakersy są obuwiem nie tylko wygodnym, ale również szalenie uniwersalnym (kliknij i poznaj te modele). Sprawdzą się doskonale jako uzupełnienie stylizacji na randkę w plenerze, a także jako wygodne obuwie na długi dzień w pracy.

Obecnie nikogo nie dziwią już sneakersy założone do sukienki, choć w tej kwestii warto uważać: buty te doskonale sprawdzą się do krótkich spódniczek czy sukienek, jednak przy krojach poniżej kolana mogą sprawić, że figura stanie się ciężka, a nogi optycznie krótsze.