Klapki na platformie – modne i wygodne

Projektanci i producenci obuwia od jakiegoś czasu przywiązują coraz większą uwagę do komfortu użytkowania. Siłą rzeczy jednak buty takie jak szpilki, wysokie obcasy i większość platform do najwygodniejszych nie należą. Tymczasem mamy do czynienia z fenomenem, który doskonale wpisuje się w najnowsze trendy modowe, dodaje kilka centymetrów, a jednocześnie zapewnia stopom wyjątkową wygodę.

Wielki come back klapek na platformie

To już było, tamto już się znudziło, więc projektanci postanowili odświeżyć modę, która najpierw królowała w latach 70′, a później w 90′. Oczywiście stworzyli odpowiednio unowocześnione kolekcje. Zarówno pod względem materiałów wykonania, w tym ekologicznych (np. juta), jak oczywiście fasonów, kolorystyki i zdobień. Do tych ostatnich zaliczają się nie tylko błyszczące sprzączki, metalowe kółeczka czy cekiny, ale także doczepki stylizowane na biżuterię. Są to przeważnie kulki różnej wielkości i o zróżnicowanych barwach. Niekiedy przypominają perły lub brązowe agaty.

Buty na basen?

Klapki na platformie DeeZee to nazwa trochę myląca. W rzeczywistości najczęściej mają one mało wspólnego z popularnym wyobrażeniem plażowego obuwia. Choć są oczywiście i takie modele. Większość kolekcji dedykowana jest jednak do zastosowań stricte casualowych. Na zakupy, do pracy w firmie bez sztywnego dress code’u, na domówkę ze znajomymi, na imprezę w parku, na dłuższy spacer itd. Sprawdzają się świetnie wszędzie, gdzie strój nie musi mieścić się w sztywnych ramach.

Stopa oddycha pełną… piersią?

To właśnie największa zaleta klapek na platformie. Duża powierzchnia skóry jest odsłonięta. To ułatwia porom oddychanie, zapobiega przepoceniu. Są to buty bardzo wygodne. Nawet model z dodatkowym paskiem na pięty nie doprowadzi do bolesnych otarć, ponieważ pasek jest regulowany i można dopasować go idealnie do konkretnego kształtu.