Dlaczego warto kupić buty na koturnie?

Buty na obcasie lub koturnie wydłużają nogi i sprawiają, że cała sylwetka wydaje się smuklejsza i wyższa. Pasują do różnych ubrań, także jesiennych i zimowych. W chłodniejszym sezonie pozwalają czuć się pewniej podczas chodzenia po mokrej i zimnej powierzchni.

Co na to moda?

Tego typu obuwie zdaje się być ciągle w modzie – trendy nieustannie wracają i botki na koturnie (https://deezee.pl/botki-na-koturnie) obecne są praktycznie co sezon. Na nadchodzącą jesień i zimę zaopatrzyć się można w wysokie botki z koturnami o wygodnej długości cholewek. Będą pasowały do modnych spódnic z dzianiny oraz do spodni z wąską nogawką, jakie wciąż stanowią przeważającą ilość ofert w sklepach. Botki takie można łączyć z eleganckimi płaszczami w różnych kolorach. Nadają się na spacery, do pracy i… na randkę. Dostępne są w różnych kolorach i fasonach, dlatego też nie ma większych problemów z dopasowaniem obuwia do takiej lub innej stylizacji. Można pokusić się o zakup kilku par różniących się między sobą wspomnianymi cechami.

Specyfika botków na koturnie

Obuwie na koturnie jest dużo stabilniejsze w noszeniu niż takie ze zwykłym obcasem, dlatego też można pozwolić sobie na grubszą podeszwę i zyskać dodatkowe centymetry. Z butów takich zimą chętnie korzystają niższe, drobne panie, zwłaszcza że podeszwa okazuje się bardzo wygodna i odpowiednio przyczepna. Jesienią i zimą zdarzają się przymrozki, nawierzchnia jest śliska i mokra. Poruszanie się w butach z wysokim obcasem mogłoby być trudne, natomiast koturny zapewniają o wiele większy komfort. Dzięki dostępności także botków z wyższą cholewką można korzystać z nich podczas mroźnych dni, zwłaszcza jeśli wewnątrz obuwia znajdzie się warstwa ocieplająca. Cholewkę można często wywinąć, dzięki czemu futerko będzie widoczne i podkreśli specyfikę całej stylizacji. Modne są także dodatki typu koronka, kokardki oraz łańcuchy.