Najbardziej popularne rodzaje butów dla kobiet

Damskie buty to temat, który w zasadzie można określić mianem studni bez dna. Każdy z pewnością chociaż raz znalazł się w sytuacji, w której niezobowiązująca rozmowa na temat butów przeistoczyła się w sprzeczkę, a czasem nawet w poważną kłótnię. Nie ma w tym nic dziwnego ponieważ nie od dziś wiadomo, że buty to towar na tyle gorący, że najnowsze kolekcje czołowych projektantów, rozchodzą się jak świeże bułeczki nawet jeśli cena za parę znacznie przekracza kwotę którą można nazwać rozsądną. Mimo to fanek markowych butów nie brakuje, a co więcej z roku na rok przybywa ich co raz więcej. Do najpopularniejszych modeli zalicza się oczywiście klasyczne szpilki, buty na słupku, espadryle oraz sandałki na koturnie. Dzisiaj omówione zostaną wszystkie propozycje.

Szpilki


To najbardziej klasyczna propozycja, która pasuje do niemal każdego stroju. Szpilki charakteryzują się tym, że pięknie podkreślają kształt nogi oraz robią niesamowite wrażenie wizualne, niestety są przy tym bardzo niewygodne, dlatego większość kobiet zostawia je na specjalne okazje.

Buty na słupku


To opcja dla kobiet, które lubią eleganckie ubrania i chcą dopełnić je butami na wysokim obcasie, ale nie są fankami szpilek. To buty, które są wprost idealne do lekkiej sukienki lub codziennych stylizacji do pracy lub na niezobowiązujące spotkania ze znajomymi.

Espadryle


Są to buty przeznaczone głównie na wiosnę oraz lato (choć zdadzą egzamin również podczas wczesnej jesieni). Doskonale pasują do letnich przewiewnych sukienek oraz kapeluszy z szerokim rondem.

Sandałki


Jeśli chodzi o sandałki to obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych fasonów od eleganckich sandałów na szpilce przeznaczonych na imprezy okolicznościowe oraz inne tego typu wielkie wyjścia po obuwie sportowe, idealne na długie piesze wycieczki. Nie ma zatem obaw, że ktoś nie znajdzie tego czego szuka.